Reklama

Reklama

Tokio 2020. Start sztafety 25 marca potwierdzony, inauguracja bez kibiców

Organizatorzy igrzysk olimpijskich w Tokio poinformowali w poniedziałek, że zgodnie z planem sztafeta z olimpijskim ogniem ruszy 25 marca z Fukushimy. Podczas inauguracji zabraknie jednak kibiców.

Sztafeta z pochodnią wystartuje na cztery miesiące przed rozpoczęciem igrzysk, przełożonych o rok z powodu pandemii koronawirusa. Uroczystość odbędzie się bez widzów, by zapobiec rozprzestrzenianiu się pandemii.

"Ceremonia wielkiego startu i pierwszy odcinek trasy odbędą się bez publiczności, ale będą transmitowane na żywo" - poinformowali w komunikacie organizatorzy.

Początkowo planowano ceremonię z kibicami, lecz ostatecznie zapadła inna decyzja, a do tego program uroczystości został "uproszczony" - dodano.

Kibiców na japońskiej trasie ognia olimpijskiego nie zabraknie, jednak według ściśle określonych zasadach. Na przykład zabronione będzie wiwatowanie i gromadzenie się dużych grup ludzi, a koniecznym wymogiem będzie noszenie maseczek ochronnych.

Reklama

Z kolei ostateczna decyzja, czy podczas olimpijskich zmagań w Tokio na arenach sportowych będą mogli być obecni zagraniczni widzowie, powinna zapaść przed rozpoczęciem sztafety. Wcześniej pojawiały się sprzeczne informacje na ten temat.

Igrzyska w Tokio mają się rozpocząć 23 lipca, a organizatorzy zapewniają, że chcą zorganizować bezpieczną imprezę, mimo że pandemia jeszcze się nie skończyła. Rywalizacja olimpijska potrwa do 8 sierpnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje