Reklama

Reklama

Tokio 2020

Tokio 2020. Sportowcy z Izraela do maja zostaną zaszczepieni na Covid-19

Wszyscy sportowcy z Izraela, którzy mają wystąpić w tegorocznych igrzyskach w Tokio, zostaną do maja zaszczepieni przeciwko chorobie Covid-19 - poinformował tamtejszy komitet olimpijski.

Na świecie trwa właśnie dyskusja, czy uczestnicy tej imprezy powinni mieć pierwszeństwo w dostępie do szczepionki. Zdania są podzielone, a międzynarodowy komitet oraz organizatorzy igrzysk zapewniają, że nie będzie to warunek uczestnictwa.

Reklama

Według danych agencji Reuters liczba przypadków koronawirusa na całym świecie przekroczyła w środę 100 milionów. Izrael jest liderem wśród zaszczepionych osób przynajmniej jedną dawką - udało się ją podać 29 procent populacji.

Rzeczniczka Izrealskiego Komitetu Olimpijskiego poinformowała, że już 50 procent sportowców, którzy mają wystartować w Tokio, szczepionkę przyjęło.

"A do końca maja planujemy podać ją wszystkim zawodnikom" - powiedziała.

W Japonii mówi się obecnie o trzeciej fali zachorowań na Covid-19. Jest zakaz wjazdu dla obcokrajowców i rośnie niechęć społeczeństwa do organizacji w tym roku igrzysk. Za przełożeniem lub odwołaniem imprezy opowiada się już 80 procent ankietowanych. Pierwotnie impreza miała się odbyć latem zeszłego roku, ale właśnie ze względu na pandemię została o rok przesunięta.

mar/ krys/

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Dowiedz się więcej na temat: Tokio 2020 | igrzyska olimpijskie