​Tokio 2020. Siatkówka. Rosyjski Komitet Olimpijski pokonał Tunezję i wygrał grupę B

Nieformalna reprezentacja Rosji ograła Tunezję 3:0 (25:20, 25:22, 25:16) w siatkarskim turnieju na igrzyskach olimpijskich w Tokio. ROC zakończył rozgrywki fazy grupowej na pierwszym miejscu w grupie B.

Tylko w pierwszym secie Tunezyjczycy prowadzili wyrównaną walkę z faworyzowaną ekipą Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. W pewnym momencie ekipa z Afryki prowadziła nawet czterema punktami, ale później zmarnowała wypracowaną zaliczkę i przegrała tę partię 20:25.

W kolejnych dwóch odsłonach nieformalna ekipa Rosji nie pozwoliła już przeciwnikom na choćby minimalne prowadzenie punktowe.

Tokio 2020. Siatkówka. Rosja najlepsza w grupie B

IO: szanse medalowe, wyniki, informacje. Bądź na bieżąco

W trzecim secie drużyna ROC była bliska dwucyfrowej przewagi i zakończyła spotkanie komfortowym zwycięstwem w trzech setach.

Ekipa Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego przypieczętowała tym samym rozgrywki w grupie B, kończąc rywalizację na pierwszym miejscu. Ćwierćfinały rozegrane zostaną 3 sierpnia, czyli we wtorek.