Reklama

Reklama

Tokio 2020. Serbka Milica Mandic ze złotym medalem w taekwondo w kat. +67 kg

Serbka Milica Mandic zdobyła złoty medal olimpijski w kategorii +67 kg w taekwondo. W finałowej walce w Tokio pokonała Koreankę Lee Dabin 10:7. Polka Aleksandra Kowalczuk po porażce w pojedynku o brąz z Brytyjką Biancą Walkden 3:7 została sklasyfikowana na piątym miejscu.

To drugi złoty medal olimpijski Mandic. Wcześniej triumfowała w turnieju w Londynie (2012).

Kowalczuk, zawodniczka OŚ AZS Poznań, w ćwierćfinale przegrała właśnie z Mandic 4:11, ale Serbka po awansie do finału stworzyła Polce możliwości kontynuowania zmagań w repesażu. W nim wygrała z Kenijką Faith Ogallo 15:7 i dostała szasnę walki o brąz. Wcześniej Kowalczuk pokonała Australijkę Rebę Stewart 7:2.

W drugiej walce o brązowy medal Francuzka Althea Laurin okazała się lepsza od Aminaty Charlene Traore z Wybrzeża Kości Słoniowej 8:17.

Reklama

Przed wyjazdem do Tokio Polka przeżywała nerwowe chwile, bo jeden z testów na koronawirusa dał wynik pozytywny. Jednak powtórne badania wykluczyły, że może być zakażona. Podopieczna trenera Waldemara Łakomego dotarła do Japonii z drobnym opóźnieniem, ale mogła wystartować w igrzyskach.

mar/ krys/Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje