Reklama

Reklama

Tokio 2020

Tokio 2020. Rozegrano olimpijski test deskorolkowy

Deskorolka zadebiutuje na zbliżających się igrzyskach olimpijskich w Tokio. Zanim jednak najlepsi na świecie pokażą na co ich stać, na nowych obiektach w Japonii zorganizowano testowe zawody. Tym samym zostały zaprezentowane nowe obiekty sportowe.

Jedną z nowych dyscyplin podczas igrzysk olimpijskich w Tokio będzie deskorolka. Debiutująca forma rywalizacji wciąż dla wielu jest zagadką.

Organizatorzy igrzysk pokazali właśnie, jak wyglądają obiekty, które zostały przygotowane dla najlepszych zawodników świata. W piątek odbył się deskorolkowy test, w którym wzięło udział 19 zawodniczek i zawodników w wieku od 12 do 20 lat, którzy zostali wyłonieni jako japońskie talenty w tej dyscyplinie.

Zawody odbyły się bez udziału widzów na nowej arenie Ariake Urban Sports Park.

Dwie formuły na deskorolce podczas igrzysk

Zmagania deskorolkarzy zostaną podzielone na dwie kategorie - parkową i uliczną. W każdej z nich wystąpią zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Podczas testu w pierwszej z nich startowali tylko mężczyźni, zaś w drugiej kobiety.

Reklama

W formule ulicznej zawodnicy mają do pokonania schody, krawężniki, poręcze, ławki i ściany. Podczas olimpijskiej rywalizacji każdy będzie miał do wykorzystania dwie przejażdżki po 45 sekund. W tym czasie może wykonać pięć trików. Na wynik końcowy składa się ocena z czterech najlepszych trików z siedmiu prób z dwóch przejazdów łącznie. Tym razem wyników nie brano pod uwagę.

Organizatorzy igrzysk chcieli między innymi sprawdzić, jak rozegrać zawody w dobie pandemii tak, aby zmniejszyć kontakt pomiędzy sportowcami, którzy często przybijają sobie piątki lub ściskają się po zawodach. W próbie zamiast tego zastosowano oklaski, wyrażające uznanie.

A

Dowiedz się więcej na temat: Tokio 2020 | igrzyska olimpijskie | deskorolka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje