Reklama

Reklama

Tokio 2020. Rosyjski trener bokserów zakażony koronawirusem

U rosyjskiego trenera bokserów Antona Kaduszina stwierdzono koronawirusa, po tym jak wrócił z Londynu, gdzie odbywał się olimpijski turniej kwalifikacyjny. O tym, że jest chory poinformował na swoim profilu na Instagramie.

W stolicy Wielkiej Brytanii walczyli też Polacy, ale u żadnego z członków ekipy nie stwierdzono objawów.

Zawody w Londynie zakończyły się przedwcześnie po zaledwie trzech dniach ze względu na rozprzestrzeniającego się koronawirusa i zaostrzenie wytycznych przez brytyjski rząd.

W ostatnich dniach pojawiły się informacje, że zainfekowani zostali niektórzy bokserzy z Chorwacji i Turcji.

Kaduszin to trener m.in. mistrza świata z 2019 roku Gleba Baksziego. Jak poinformował, miał typowe objawy związane z koronawirusem - wysoką gorączkę i kaszel. Od powrotu z Anglii przebywał w izolacji.

Reklama

Szef rosyjskiej federacji bokserskiej Umar Kremlew poinformował, że sytuacja jest pod kontrolą, a szkoleniowiec przechodzi chorobę łagodnie. Zaznaczył też, że pozostali członkowie ekipy są zdrowi.

Pandemia koronawirusa zaatakowała cały świat, a sport przestał praktycznie istnieć. Zarażonych jest ponad milion osób, a zmarło ponad 53 tys. Najgorsza sytuacja jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie zainfekowanych jest prawie 250 tys. ludzi. Ponad 100 tys. chorych jest także we Włoszech i Hiszpanii.

mar/ krys/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje