Reklama

Reklama

Tokio 2020

Tokio 2020. Rosjanie wybrali zastępczy hymn na igrzyska olimpijskie

Jeśli rosyjscy sportowcy sięgać będą w Tokio po złote medale, z głośników - zamiast ich narodowego hymnu - popłynie fragment I koncertu fortepianowego b-moll Piotra Czajkowskiego. Propozycja przedstawiona przez Federację Rosyjską została już zaakceptowana przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Reklama

Za wieloletnie przewiny dopingowe Rosjanie płacą olbrzymią cenę. W trakcie tegorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio nie będą mogli startować pod swoją flagą. Nie usłyszą też narodowego hymnu w przypadku zdobycia złotego medalu.  

Na trzy miesiące przed startem imprezy wybrali utwór muzyczny, który będzie substytutem hymnu. To fragment I koncertu fortepianowego b-moll Piotra Czajkowskiego. Propozycja spotkała się z aprobatą Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. 

Reprezentacja Rosji wykluczona z najważniejszych imprez sportowych

Reklama

W 2020 roku reprezentacja Rosji została wykluczona z igrzysk olimpijskich i zawodów rangi mistrzostw świata. Sankcja zachowuje moc przez dwa lata. To odpowiedź MKOl-u na tuszowanie przez moskiewskie laboratorium dopingu rosyjskich sportowców. 

Zgromadzone dowody wykazały, że proceder miał charakter zinstytucjonalizowany i odbywał się pod kuratelą władz państwowych. 

Igrzyska w Tokio nie odbyły się w ubiegłym roku, jak pierwotnie planowano. Powodem odwołania sportowego święta była szalejąca na świecie pandemia koronawirusa. Olimpijska rywalizacja toczyć się będzie w dniach 23 lipca - 8 sierpnia bieżącego roku.
UKi

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!