Reklama

Reklama

​Tokio 2020. Przerwana niesamowita seria. Trwała 13 lat

Słynny francuski judoka Teddy Riner (+100 kg) przegrał pierwszy olimpijski pojedynek od 2008 roku, po serii 14 zwycięstw. Triumfator igrzysk w Londynie i Rio de Janeiro uległ w Tokio reprezentantowi Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Tamerłanowi Baszajewowi.

Ostatnio na olimpijskim tatami Riner musiał uznać wyższość rywala w ćwierćfinale igrzysk w Pekinie w 2008 roku - wówczas przegrał z Uzbekiem Abdullo Tangrievem. Tego samego dnia rozpoczęła się jego imponująca seria - przeszedł przez dwie rundy repasaży, a następnie wygrał walkę o brązowy medal.

W stolicy Wielkiej Brytanii w pierwszej rundzie pokonał Janusza Wojnarowicza, a potem czterech kolejnych przeciwników, i sięgnął po złoto. W Brazylii zaczynał od drugiej rundy i zwyciężył czterech rywali.

Serię zwycięstw kontynuował w trwających igrzyskach w stolicy Japonii. W pierwszej rundzie pokonał Austriaka Stephana Hegyiego, w drugiej - Ora Sassona z Izraela. Niezwykłą passę zdobywcy 10 złotych medali mistrzostw świata przerwał w końcu Baszajew, który wygrał przez waza-ari.

Reklama

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź

Tokio 2020. Teddy Riner nie obroni tytułu

Riner stracił szansę na kolejny złoty medal, ale może jeszcze sięgnąć po brąz. Francuz wystąpi w popołudniowej serii w repasażach.

Z rywalizacji odpadł już Maciej Sarnacki, który w pierwszej rundzie przegrał przez ippon z Azerem Ushangim Kokaurim.

mm/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje