Reklama

Reklama

Tokio 2020

​Tokio 2020. Polki bez awansu w zapaśniczych kwalifikacjach olimpijskich w Budapeszcie

Reprezentantki Polski nie wywalczyły awansu do igrzysk olimpijskich w Tokio w europejskim zapaśniczym turnieju kwalifikacyjnym w Budapeszcie. Najwyższą, trzecią lokatę zajęła Iwona Matkowska (Grunwald Poznań), pokonując Szwedkę Emmą Jonną Denise Malmgren 8:1.

W pierwszym pojedynku (1/4 finału) Polka zwyciężyła Lisę Ersel (Niemcy) 10:0, a w kolejnym uległa 1:4 późniejszej finalistce Miglenie Georgijewej Seliszce (Bułgaria).

Reklama

Żadnej z czterech podopiecznych trenera kadry narodowej Piotra Krajewskiego nie udało się w Budapeszcie zdobyć kwalifikacji olimpijskich, gdyż premiowane nią były tylko zawodniczki, które dostały się do finału.

Zasina i Wrzesień są już pewne występu w Tokio

Jak dotychczas Polska ma dwa miejsca w turnieju olimpijskim w Tokio za sprawą Roksany Zasiny (ZTA Zgierz) w kategorii 53 kg oraz Jowity Wrzesień (CSiR Dąbrowa Górnicza) - 57 kg, które uplasowały się na piątym miejscu w mistrzostwach świata w Nursułtanie w 2019 roku.

Katarzyna Mądrowska (Feniks Pesta Stargard) przegrała w Budapeszcie w kwalifikacjach wagi 62 kg z Elif Jale Yesilirmak (Turcja) 0:6. Turczynka uległa w półfinale przy remisie 4:4 z Anastaziji Grigoriewej (Łotwa) i nie pociągnęła Polki do repesaży. Ostatecznie Mądrowska zajęła 11. miejsce.

Nie udał się w nad Dunajem występ brązowej medalistce igrzysk olimpijskich w Pekinie (2008) Agnieszce Wieszczek-Kordus (Grunwald Poznań). Polka przegrała w kategorii 68 kg 0:10 z Iriną Ringaci (Mołdawia) i zajęła w ostatnie, 14 miejsce.

Startująca w wadze 76 kg Natalia Strzałka (ZKS Slavia Ruda Śląska) nie wykorzystała szansy walki o trzecią lokatę przegrywając przy remisie 0:0 w repesażu z Iselin Marią Moen Solheim (Norwegia) i musiała zadowolić się podobnie jak Wieszczek-Kordus 14. miejscem.

Możliwość pojedynku w repesażu dała Strzałce późniejsza finalistka Natalia Worobiewa (Rosja), pokonując ją w 1/8 finału 8:0.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Wyniki walk o czołowe lokaty w zawodach:

waga 50 kg (startowało 9 zawodniczek) 

O pierwsze: Miglena Georgiewa Seliszka (Bułgaria) - Evin Demirhan (Turcja) wygrana Bułgarki przy remisie 0:0

O trzecie: Iwona Matkowska (Polska) - Emma Jonna Denise Malmgren (Szwecja) 8:1 Julie Martine Sabatie (Francja) - Taru Marketta Vainionpaeae (Finlandia) 5:0

Waga 53 kg (14 zawodniczek)

O pierwsze: Wanesa Kaładzińska (Białoruś) - Sofia Magdalena Matsson (Szwecja) 10:0

O trzecie: Stalwira Orszusz (Rosja) - Maria Wynnyk (Ukraina) 5:4 Iulia Leorda (Mołdawia) - Leyla Gurbanowa (Azerbejdżan) 10:0

waga 57 kg (12 zawodniczek)

O pierwsze: Ewelina Georgiewa Nikołowa (Bułgaria) - Alina Hruszyna (Ukraina) wygrana Bułgarki przy 0:0

O trzecie: Emese Barka (Węgry) - Sara Johanna Lindborg (Szwecja) 7:3 Weronika Czumikowa (Rosja) - Bediha Gun (Turcja) zwycięstwo Rosjanki przy 0:0

Waga 62 kg (13 zawodniczek)

O pierwsze: Iryna Koliadenko (Ukraina) - Anastazija Grigoriewa (Łotwa) 15:4

O trzecie: Tetiana Omelczenko (Azerbejdżan) - Elif Jale Yesilirmak (Turcja) 2:1 Mariana Cherdiwara Esanu (Mołdawia) - Maryja Mamaszuk (Białoruś) 4:1

waga 68 kg (14 zawodniczek)

O pierwsze: Koumba Selene Fanta Larroque (Francja) - Chanum Welijewa (Rosja) wygrana Francuzki przy 0:0

O trzecie: Irina Ringaci (Mołdawia) - Elis Manołowa (Azerbejdżan) 8:0 Juliana Wasiliewa Janewa (Bułgaria) - Dalma Caneva (Włochy) zwycięstwo Bułgarki przy 0:0

waga 76 kg (16 zawodniczek)

O pierwsze: Natalia Worobiewa (Rosja) - Wasilisa Marzaliuk (Białoruś) 2:0

O trzecie: Martina Kuenz (Austria) - Iselin Maria Moen Solheim (Norwegia) 10:2 Ałła Bielińska (Ukraina) - Marija Georginowa Oriaszkowa (Bułgaria) 4:3

jej/ cegl/

Dowiedz się więcej na temat: Tokio 2020