Reklama

Reklama

Tokio 2020

Tokio 2020. Pochodnia olimpijska na razie nie dla kibiców

Władze Tokio poinformowały, że kibice na razie nie zobaczą pochodni olimpijskiej, która latem będzie symbolem igrzysk w japońskiej stolicy. Powodem jest koronawirus.

Ogień olimpijski został pokazany w niektórych miejscach Japonii pod koniec ubiegłego roku. W czwartek planowano wznowienie jego prezentowania, lecz na przeszkodzie stanęła pandemia.

Reklama

Władze Tokio przekazały, że wystawienie pochodni odbędzie się w późniejszym terminie, aby w tym momencie ograniczyć przepływ ludzi i dalsze rozprzestrzenianie się COVID-19.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Zarządzony stan wyjątkowy w stolicy i trzech sąsiednich prefekturach ma potrwać od piątku do 7 lutego. Japonia mierzy się obecnie z trzecią falą pandemii COVID-19. Liczby infekcji i zgonów są tam niższe niż w wielu krajach zachodnich, ale w ostatnich miesiącach znacznie wzrosły, co wywołuje poważne obawy o przeciążenie służby zdrowia.

Wzniecony 12 marca 2020 roku w starożytnej Olimpii ogień dotarł do Japonii sześć dni później. Sztafeta olimpijska nie doszła jednak do skutku w związku z podjętą 24 marca przez MKOl decyzją o przełożeniu igrzysk na 2021 rok (23 lipca - 8 sierpnia).(PAP)

giel/ krys/

Dowiedz się więcej na temat: Tokio 2020 | ogień olimpijski