​Tokio 2020. Piłka nożna. Brazylia ograła Niemców, hat trick Richarlisona

Brazylijczycy ograli Niemców 4-2 w pierwszej serii spotkań piłkarskiego turnieju olimpijskiego w Tokio. Mecz był starciem mistrzów i wicemistrzów olimpijskich sprzed czterech lat z Rio de Janeiro.

W finale poprzednich igrzysk olimpijskich Brazylia wygrała z Niemcami po rzutach karnych. Po czterech latach ekipy w odmienionych składach inaugurowały swoje występy w turnieju piłkarskim na igrzyskach w Tokio.

Już w pierwszej połowie meczu reprezentacji rywalizujących w grupie D nie brakowało wielkich emocji. Szybko, bo już w siódmej minucie, "Canarinhos" wyszli na prowadzenie po golu Richarlisona.

Zawodnik angielskiego Evertonu, zaliczany do największych gwiazd kadry olimpijskiej Brazylii, trafił do siatki rywali jeszcze dwukrotnie i to w pierwszej połowie (w 22. i 30. minucie).

Tokio 2020. Piłka nożna. Brazylia - Niemcy: Klubowy kolega Krzysztofa Piątka nie trafił z rzutu karnego

W doliczonym przez sędziego czasie gry do pierwszej połowy obrońcy tytułu mistrzów olimpijskich mogli podwyższyć na 4-0, ale Matheus Cunha, klubowy kolega Krzysztofa Piątka z Herthy Berlin, zmarnował rzut karny.

Ta pomyłka mogła sporo kosztować Brazylię, bo w drugiej połowie lepiej grali Niemcy i zniwelowali straty na 1-3, a później na 2-3. W międzyczasie po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Maximiliana Arnolda, Niemcy grali w osłabieniu.

Ostatecznie w spotkaniu na Yokohama Stadium ekipa z Ameryki Północnej zwyciężyła 4-2, po tym jak wynik ustalił Paulinho. We wcześniejszym spotkaniu w grupie D reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej pokonała Arabię Saudyjską 2-1.

MR

1. kolejka Igrzyska olimpijskie
2021-07-22 13:30 | Stadion: Nissan Stadium | Arbiter: Ivan Arcides Barton Cisneros