Reklama

Reklama

Tokio 2020. Nowy rekord COVID-19 w Tokio. Ponad trzy tys. infekcji

Władze tokijskie zgłosiły w środę 3177 nowych zakażeń koronawirusem, a dobowy bilans przekroczył trzy tys. po raz pierwszy od początku pandemii. W stolicy Japonii trwają igrzyska olimpijskie i obowiązuje stan wyjątkowy ze względu na zagrożenie COVID-19.

Środowy bilans jest wyższy niż 2848 przypadków zgłoszonych poprzedniego dnia, co również było rekordem. Jest też o ponad jedną trzecią wyższy niż w ubiegłą środę. Także siedmiodniowa średnia jest obecnie w Tokio najwyższa od początku kryzysu - podkreśla publiczna stacja NHK.

Najnowszy wzrost zakażeń wiązany jest z szerzącym się w Japonii bardziej zaraźliwym wariantem Delta, a tokijska służba zdrowia znajduje się pod coraz większą presją - podała agencja Kyodo, oceniając, że rekordowe bilanse zakażeń rzucają się cieniem na trwające Igrzyska.

Reklama

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź

Tokio 2020. Problemy także w innych japońskich prefekturach

Wirus szybko rozprzestrzenia się również w innych prefekturach. Wtorkowy bilans ogólnokrajowy przekroczył 7 tys. nowych zakażeń po raz pierwszy od maja, zbliżając się do rekordowej wartości ok. 8 tys. przypadków zgłoszonych jednego dnia na początku stycznia. Granica 8 tys. nowych infekcji w kraju została przekroczona w środę - podał nadawca NHK.

Tymczasem organizatorzy igrzysk zgłosili w środę wykrycie zakażenia koronawirusem u kolejnych 16 osób związanych z tą imprezą, co podniosło łączną liczbę takich przypadków potwierdzonych od początku miesiąca do 169. Po raz pierwszy od czterech dni wśród nowo zdiagnozowanych infekcji nie ma olimpijczyków.

Premier Japonii nie zgadza się na odwołanie igrzysk olimpijskich

Premier Japonii Yoshihide Suga odrzucił we wtorek możliwość odwołania igrzysk, które rozpoczęły się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia - przekazała agencja Kyodo. Z powodu zagrożenia koronawirusowego większość konkurencji odbywa się bez udziału publiczności.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje