Reklama

Reklama

Tokio 2020. Niecodzienna dyskwalifikacja w taekwondo

W poniedziałek w boksie i taekwondo nie oglądaliśmy Polaków. W tej drugiej dyscyplinie rozdano medale, wśród kobiet w kategorii do 67 kg, a wśród mężczyzn do 80 kg. Jeszcze przed startem rywalizacji pań, zdyskwalifikowano Kongijkę. Powodem miała być... ciąża.

W kobiecych zawodach taekwondo doszło do niecodziennej sytuacji. Reprezentantka Demokratycznej Republiki Kongo Naomie Kasumpata została zdyskwalifikowana jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji. Przedstawiciele federacji twierdzą, że było to spowodowane przekroczeniem limitu wagi o 300 gramów.

Zbyt wysoka waga mogła być spowodowana... ciążą. Takie informacje podaje serwis sportnewsafrica.com.

Po wykluczeniu Kongijki, awans bez walki wywalczyła inna zawodniczka z Afryki, Ruth Gbagbi. Reprezentantka Wybrzeża Kości Słoniowej ostatecznie wywalczyła brązowy medal. Na najniższym stopniu podium stanęła wspólnie z Egipcjanką Hedayą Malak, która doszła do walki o medal po repasażach.

Reklama

Najlepsza okazała się Matea Jelić. Finał był taki sam, jak na kwietniowych mistrzostwach Europy w Sofii. Chorwatka wygrała wtedy z Brytyjką Lauren Williams. Tutaj ten scenariusz się powtórzył i Jelić mogła cieszyć się ze złotego medalu.

Zastępczy hymn dla sportowców z Rosji

Wśród mężczyzn zwyciężył przedstawiciel Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Maksym Chramcow. Ponieważ formalnie nie reprezentuje Rosji, podczas dekoracji nie będzie mógł usłyszeć hymnu tego kraju. Międzynarodowy Komitet Olimpijski zgodził się odgrywanie reprezentantom RKO zastępczej melodii. Będzie to fragment koncertu fortepianowego b-moll nr 1 Piotra Czajkowskiego.

Rosjanin w finale pokonał Jordańczyka Saleha Elsharabaty’ego. Brązowe medale wywalczyli Chorwat Toni Kanaet oraz Egipcjanin Seif Eissa.

Zawody bokserskie rozłożone są na dłuższy czas. Dziś wystartowała rywalizacja wśród mężczyzn w kategoriach do 52 i 75 kg. Biły się też panie, w wadze do 57 kg.

Jutro w 1/8 finału kategorii do 69 kg wystartuje Karolina Koszewska. Polka będzie biła się z reprezentantką Turcji Busenaz Surmeneli. Z kolei w środę, w tej samej fazie, w wadze do 75 kg, wystąpi Elżbieta Wójcik. Jej rywalką będzie Holenderka Nouchka Fontijn.

MP

Najnowsze informacje z igrzysk olimpijskich - Sprawdź


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje