Reklama

Reklama

Tokio 2020. Na torze kolarskim wystartuje dziewięcioro "Biało-Czerwonych"

Polska ekipa kolarzy torowych na igrzyskach olimpijskich w Tokio będzie liczyć dziewięcioro zawodników. Wystartują w dziesięciu konkurencjach - potwierdziła w środę Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI).

W zakończonych w niedzielę mistrzostwach świata w Berlinie "Biało-Czerwoni" przypieczętowali kwalifikacje olimpijskie w sprincie drużynowym i indywidualnym oraz keirinie, a na średnich dystansach - w madisonie i omnium. We wszystkich wymienionych konkurencjach wystartują zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Awansu do igrzysk nie zdobyły tylko drużyny na 4 km na dochodzenie kobiet i mężczyzn.

Dziewięcioro reprezentantów będzie liczyć także ekipa Holandii, która obecnie jest największą potęgą w tej dyscyplinie sportu, ale - podobnie jak Polacy - nie ma silnych drużyn na 4 km.

Reklama

Najwięcej zawodników mogą wystawić Australia i Nowa Zelandia - po 15, Niemcy i Wielka Brytania - po 14, Kanada - 13, Francja - 12 oraz Włochy - 10.

Za Polską uplasowały się: USA - 8, Dania i Rosja - po 7, Japonia - 6, Szwajcaria - 5 oraz Belgia, Chiny i Irlandia - po 4.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama