Reklama

Reklama

Tokio 2020. MKOl wypłaci krajowym komitetom dodatkowo 10,3 mln dolarów

Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował, że wypłaci krajowym komitetom dodatkowo 10,3 miliona dolarów w związku z przełożeniem igrzysk w Tokio. Zezwolił im także na wydłużenie kadencji i przeprowadzenie wyborów po imprezie w stolicy Japonii.

Dodatkowe pieniądze mają zrekompensować krajowym komitetom straty poniesione przez nie w związku z przełożeniem zmagań w Tokio. Cała suma przekazana przez MKOl krajowym komitetom biorącym udział w igrzyskach wzrosła tym samym do 57 mln USD.

Już wcześniej MKOl ogłosił, że przekaże 15 mln dol. na stypendia, które umożliwią 1600 sportowcom ze 185 krajów przygotowanie się do igrzysk. Jak zaznaczono, wypłata tych świadczeń została przedłużona do 2021 roku.

W komunikacie zaznaczono, że w przypadku wielu krajowych komitetów olimpijskich czteroletnia kadencja kończy się w tym roku. Z uwagi na zmianę terminu igrzysk dopuszczona została w ramach wyjątku możliwość wydłużenia kadencji obecnych władz i przeprowadzenia wyborów po przyszłorocznej imprezie w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Reklama

an/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL