Reklama

Reklama

Tokio 2020. Miesiąc przed igrzyskami stan wyjątkowy w mieście złagodzony

W niedzielę, na nieco ponad miesiąc przed igrzyskami olimpijskimi, stan wyjątkowy w Tokio i ośmiu innych prefekturach Japonii zostanie zniesiony. W związku z obawami o nawrót pandemii COVID-19 niektóre restrykcje pozostaną jednak utrzymane – zdecydował w czwartek japoński rząd.

Stan wyjątkowy obowiązuje obecnie w 10 prefekturach. Decyzja o nieprzedłużaniu go w dziewięciu z nich, w tym w Tokio, została zatwierdzona przez rządowy panel doradczy - przekazała publiczna stacja NHK.

Premier Yoshihide Suga podkreślił, że liczba infekcji spada w całym kraju. "Będziemy postępować naprzód ze szczepieniami i podejmiemy kroki, by zapobiegać szerzeniu się zakażeń" - dodał.

Zobacz nasz codzienny program o Euro - Sprawdź!

"Quasi-stan wyjątkowy

Reklama

Restrykcje przedłużono do 11 lipca w prefekturze Okinawa, gdzie służba zdrowia wciąż jest przeciążona. W Tokio i kilku innych prefekturach do 11 lipca wciąż obowiązywać będą natomiast nieco łagodniejsze obostrzenia, określane przez media jako "quasi-stan wyjątkowy".

"Musimy uważać na warianty koronawirusa i zapobiec nawrotowi" zakażeń - oświadczył minister odpowiedzialny za walkę z pandemią Yasutoshi Nishimura na posiedzeniu zespołu ekspertów.

Nie możesz oglądać meczu? - Posłuchaj na żywo naszej relacji!

Tokio 2020. Początek igrzysk już niebawem

"Quasi-stan wyjątkowy" - w odróżnieniu od obecnych restrykcji w Tokio - nie oznacza całkowitego zakazu sprzedaży alkoholu w barach i restauracjach, choć lokale również są proszone o wcześniejsze kończenie pracy. Grzywny przewidziane za niepodporządkowanie się regułom są niższe niż w stanie wyjątkowym, a lokalne władze mogą stosować obostrzenia na określonych obszarach, a nie tylko w całych prefekturach.

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą się w dniach 23 lipca-8 sierpnia.

Dowiedz się więcej na temat: Tokio 2020 | igrzyska olimpijskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje