Reklama

Reklama

Tokio 2020. Międzynarodowy Komitet Olimpijski wszczyna śledztwo w sprawie Białorusi

Międzynarodowy Komitet Olimpijski wszczyna śledztwo w sprawie Białoruskiego Komitetu Olimpijskiego - poinformował odpowiedzialny w MKOl za komunikację Christian Klaue. To naturalnie pokłosie skandalu i zachowania wobec Krysciny Cimanouskiej, za krytykę sztabu i władz sportowych odsuniętej od startu w Tokio.

Sprinterka w niedzielę poinformowała, że białoruscy włodarze nie zezwolili jej na występ po tym, jak krytykowała sztab trenerski i władze sportowe. Miała zostać odesłana do ojczyzny ale nie wsiadła na pokład samolotu. Zamiast tego zgłosiła się na policję. Otrzymała od Polski wizę humanitarną, a jak poinformowano, w środę przyleci do naszego kraju.

Sprawa odbiła się na świecie bardzo szerokim echem i wiele wskazuje na to, że może mieć dla białoruskiego sportu przykre konsekwencje. Międzynarodowy Komitet Olimpijski we wtorek nad ranem polskiego czasu przekazał, że rozpoczyna śledztwo, dotyczące wyrzucenia Cimanouskiej z kadry za polityczne poglądy.

- Musimy ustalić wszystkie fakty, wysłuchać wszystkich zaangażowanych - powiedział rzecznik MKOl, Mark Adams, cytowany przez Christiana Klaue.

Reklama

TC

Tokio 2020 - bądź z nami na igrzyskach olimpijskich! Sprawdź 
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje