Reklama

Reklama

Tokio 2020. Koszty przełożenia igrzysk na poziomie 1,6 mld euro

​Przełożenie igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Tokio z 2020 na 2021 rok z powodu pandemii koronawirusa będzie kosztowało ok. 1,6 miliarda euro - informują japońskie media, w tym agencja Kyodo, powołując się na anonimowe źródła z komitetu organizacyjnego.

W grudniu ma zapaść decyzja, jak rozłożyć te wydatki pomiędzy komitet, lokalne władze Tokio oraz japoński rząd.

Dodatkowe koszty związane są z koniecznością utrzymania obiektów związanych z igrzyskami, wynajęcia lub magazynowania sprzętu oraz z wynagrodzeniami dla personelu.

Bezprecedensowa decyzja o przełożeniu igrzysk zapadła w marcu. Wówczas było już jasne, że koronawirus sparaliżuje światowy sport na dłuższy czas i nie uda się przeprowadzić wielu imprez kwalifikacyjnych. Poza tym wielu sportowców nie miało warunków do trenowania i obowiązywały ograniczenia w podróży.

Reklama

Pierwotnie koszty związane ze zmianą terminu szacowano na 2,4 miliarda euro, ale organizatorzy przez kilka miesięcy poszukiwali oszczędności i sposobów na uproszczenie przebiegu imprezy.

Igrzyska mają się rozpocząć 23 lipca i zakończyć 8 sierpnia przyszłego roku. Z kolei między 24 sierpnia a 5 września ma się odbyć paraolimpiada.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje