Reklama

Reklama

Tokio 2020

Tokio 2020. Johannes Vetter: Odwołanie igrzysk byłoby katastrofą

​Dwukrotny medalista mistrzostw świata w rzucie oszczepem Johannes Vetter uważa, że odwołanie przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio byłoby katastrofą. - Załamie się wtedy cały sportowy świat - uważa niemiecki lekkoatleta.

Na razie organizatorzy uspokajają, że ten wariant nie jest brany pod uwagę. Pierwotnie impreza w Japonii miała się odbyć latem, ale ze względu na pandemię została przełożona o rok. Coraz częściej jednak słychać głosy, że rozegranie igrzysk nie będzie bezpieczne.

Reklama

- To nie jest tak, że tylko my zawodnicy na tym będziemy stratni, ale cały sportowy świat. Narodowe komitety olimpijskie potrzebują z czegoś się utrzymać, a igrzyska zapewniają im stały dopływ pieniędzy - zaznaczył 27-letni Vetter, jeden z najlepszych oszczepników ostatnich lat.

Jego zdaniem wszyscy powinni teraz zaangażować się w to, by taka impreza mogła się odbyć w możliwie bezpiecznym środowisku i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.- 

- Nie od dziś wiadomo, że sport niesie ze sobą wiele emocji. Emocji, które ludziom są potrzebne. To także wyraz komunikacji, integracji i wspólnej pracy. Nie wiem, jak można by było taką dziurę zapełnić - powiedział.

Dowiedz się więcej na temat: Tokio 2020 | Johannes Vetter