Reklama

Reklama

Tokio 2020. Jakob Ingebrigtsen: Czuję się pewnie, rywale mnie szanują

20-letni Norweg Jakob Ingebrigtsen, który w czerwcowym mityngu Diamentowej Ligi we Florencji w biegu na 5000 m pobił rekord Europy, nie ukrywa, że czuje się pewnie przed rozpoczęciem olimpijskiej rywalizacji w Tokio.

We Florencji osiągnął 12.48,45 poprawiając nie tylko rekord Europy, ale i uzyskując najlepszy tegoroczny wynik na świecie.

"Nie powiedziałbym, że rywale się mnie boją, ale czuję, że mnie szanują. Wygrywanie i możliwość szybkiego ścigania się z dobrymi zawodnikami zawsze buduje pewność siebie i daje doświadczenie. Biegam od wielu lat na naprawdę wysokim poziomie, więc czuję się pewnie" - powiedział 20-latek, jeden z klanu fenomenalnego lekkoatletycznego rodzeństwa (sześciu braci i siostra).

Dwaj starsi bracia Filip i Henrik startowali na igrzyskach w Rio de Janeiro (obydwaj) oraz w Londynie (Henrik).

Reklama

Zdaniem Jakoba na 5000 m liczyć się będą przede wszystkim Etiopczycy, co pokazał bieg na mistrzostwach świata w Dausze w 2019 r. oraz rywalizacja w tegorocznej edycji Diamentowej Ligi. We Florencji tuż za plecami młodego Norwega finiszował Hagos Gebrhiwet z Etiopii (12.49,02), czyli brązowy medalista na tym dystansie z igrzysk w Rio de Janeiro.

"W Doha Etiopczycy "poszli" naprawdę mocno od początku i utrzymywali równe tempo; sądzę, że zrobili tak z powodu mojego brata i mnie, bo bali się nas na finiszu biegu..." - ocenił.

Podczas mistrzostw świata w Dausze najmłodszy z biegających braci zajął czwarte miejsce na 1500 m  i był piąty na 5000 m. W Tokio 20-latek, halowy mistrz Europy na 1500 m z Torunia, stawia sobie za cel zdobycie medalu i to od razu złotego - o czym otwarcie mówił w wywiadach dla norweskiej pracy przed rozpoczęciem olimpijskiej rywalizacji. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje