Reklama

Reklama

Tokio 2020

Tokio 2020. Igrzyska wiszą na włosku? Legendarny sportowiec przekonuje do terminu za trzy lata

Czterokrotny mistrz olimpijski Sir Matthew Pinsent uważa, że organizacja igrzysk olimpijskich w Tokio w tym roku to zły pomysł. Jego zdaniem wydarzenie powinno odbyć się dopiero w 2024 roku. „Należy zawnioskować o przesunięcie kolejki letnich igrzysk olimpijskich” – stwierdził Pinsent.

Pierwotnie igrzyska olimpijskie w Tokio miały odbyć się w minionym roku. Decyzja o ich przełożeniu na 2021 rok kosztowała nie tylko wiele w sensie finansowym. Organizacja tej formy rywalizacji sportowej wiąże się z ogromną logistyką. Tymczasem zdania co do tego, że igrzyska faktycznie odbędą się w lipcu, są podzielone.

Reklama

Z taką opcją nie zgadza się między innymi Sir Matthew Pinsent, który perspektywę otwarcia wydarzenia za pół roku uważa za absurdalną.

Czterokrotny mistrz olimpijski w wioślarstwie odwołał się publicznie do badań, które wskazują, że aż 80 procent respondentów nie chce igrzysk w 2021 roku lub uważa, że powinny one zostać w obecnej sytuacji anulowane.

"Międzynarodowy Komitet Olimpijski potrzebuje odważnego przywództwa" - napisał na Twitterze Brytyjczyk.

"Pomysł, aby sportowcy, działacze i delegacje olimpijskie otrzymały pierwszeństwo szczepień, jest nieetyczny. Ryzyko związane z tysiącami ludzi, którzy przylecą z całego świata, aby zebrać się wśród niezaszczepionych, jest absurdalne" - dodał były sportowiec, który tym samym odwołał się do słów jednego z członków MKOl-u, który zaproponował, aby sportowcy mogli być zaszczepieni priorytetowo.

Utytułowany wioślarz zaproponował, aby przesunąć kolejkę igrzysk. Jego zdaniem igrzyska w Tokio mogłyby odbyć się w 2024 roku, te w Paryżu w 2028, zaś w Los Angeles w 2032.

Zgodnie z aktualnym planem ceremonia otwarcia igrzysk ma odbyć się 23 lipca.

AB

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!Dowiedz się więcej na temat: Tokio 2020 | tokio 2021 | igrzyska olimpijskie