Reklama

Reklama

Tokio 2020

Tokio 2020. Gliński: W tym roku MKDNiS przeznaczyło na przygotowania 132 mln zł

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w tym roku przeznaczyło na przygotowania polskich sportowców do igrzysk 132 mln zł - przekazał szef resortu Piotr Gliński podczas konferencji "100 dni do Tokio".

Reklama

"Jesteśmy w stałym kontakcie ze sztabami, które przygotowują naszych olimpijczyków do występów w Tokio. Mimo pandemii stabilność wsparcia jest zabezpieczona" - zapewnił Gliński.

Reklama

Wspomniał też o wsparciu finansowym, które kierowane przez niego MKDNiS przekazało polskich sportowcom przygotowującym się do rozpoczynających się 23 lipca igrzysk w Japonii.

"W tym roku jest to wydatek rzędu 132 mln zł. Jesteśmy nieustannie gotowi do pomocy związkom" - podkreślił.

Wicepremier zaznaczył, że jego resortowi bardzo zależy, aby mimo pandemii COVID-19 olimpijczycy byli jak najlepiej przygotowani do zbliżającej się imprezy w stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni.

"Dziś ogłosiliśmy decyzję, że kadry olimpijskie wraz ze sztabami będą szczepione. Decyzja ta została podjęta, gdy tylko było to możliwe" - dodał.

Gliński na pytanie, czego życzy obecnie polskim sportowcom, którzy szykują się do igrzysk, odparł, że spokoju.

"Aby w ustabilizowanej sytuacji mogli przygotowywać się do igrzysk. Mamy trudny czas pandemii, ale wiele instytucji i organizacji czyni starania, aby te przygotowania przebiegały w spokoju" - podkreślił. 

an/ krys/Dowiedz się więcej na temat: Tokio 2020 | Piotr Gliński