Reklama

Reklama

Tokio 2020. Dyrektor ceremonii otwarcia igrzysk odwołany za słowa o Holokauście

Kentaro Kobayashi został odwołany z funkcji dyrektora ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio po tym, jak media przypomniały, że w przeszłości publicznie wypowiedział się kpiąco na temat Holokaustu. Ceremonia odbędzie się już w piątek.

AP wskazała, że sprawa dotyczyła występu Kobayashiego w telewizyjnym programie komediowym, podczas którego miał powiedzieć "zabawmy się w Holokaust".

Przewodnicząca komitetu organizacyjnego nie zrezygnuje

"Seria ostatnich skandali wokół osób pracujących przy ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio mogła zniechęcić niektórych ludzi do oglądania tego wydarzenia" - oceniła przewodnicząca komitetu organizacyjnego Seiko Hashimoto.

Jak dodała, sama "nie ma zamiaru" rezygnować ze stanowiska po ostatnim skandalu.

Tokio 2020. To kolejny skandal związany z ceremonią otwarcia

Na początku tygodnia komitet zrezygnował ze współpracy z kompozytorem Keigo Oyamadą, którego muzyka miała zostać wykorzystana podczas ceremonii otwarcia. Na jaw wyszło, że Oyamada w przeszłości znęcał się nad swoimi kolegami z klasy, czym chwalił się w wywiadach.

Reklama

Ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio odbędzie się w piątek. Wydarzenie będzie organizowane w niekonwencjonalnych warunkach - w Tokio obowiązuje obecnie czwarty stan wyjątkowy w związku z pandemią COVID-19 i na żaden obiekt w stolicy nie będą wpuszczani widzowie.

Dowiedz się więcej na temat: Tokio 2020 | igrzyska olimpijskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje