Reklama

Reklama

Tokio 2020. Dwukrotna mistrzyni olimpijska Thompson-Herah ukarana za naruszenie praw autorskich

Elaine Thomson-Herah, mistrzyni olimpijska na dystansie 100 i 200 metrów, została ukarana przez Instagram za publikowanie materiałów, do których publikacji nie miała praw. Jamajka przyznała się na Twitterze, że popełniła błąd.

Życie w dobie mediów społecznościowych wcale nie należy do najłatwiejszych. Z jednej strony dzięki nim sportowcy mogą reklamować swoje osiągnięcia i zyskiwać sponsorów. Z drugiej natomiast to dodatkowa presja i obowiązek dbania o przedstawiany przez siebie wizerunek.

O kontakt z fanami dba dwukrotna mistrzyni olimpijska z Tokio - Elaine Thompson-Herah. Lekkoatletka wywalczyła medal na dystansach 100 i 200 m.

Okazuje się, że lekkoatletka na swoim Instagramie opublikowała nagrania ze swojego biegu. Administratorzy portalu społecznościowego byli jednak nieugięci i za publikację materiałów, do których sportsmenka nie miała praw autorskich, zdecydowali się na zablokowanie jej konta. Tym samym mistrzyni nie może publikować nowych treści na swoim profilu.

Reklama

Jamajka nie schowała jednak głowy w piasek i przyznała się do popełnionego błędu.

"Zostałam zablokowana na Instagramie za publikowanie materiałów z wyścigów olimpijskich, ponieważ nie miałam do nich praw. Do zobaczenia za dwa dni" - napisała na Twitterze.

Thomson-Herah obroniła w Tokio dwa tytuły mistrzyni olimpijskiej na dystansach 100 i 200 m. Na poprzednich igrzyskach w Rio de Janeiro Jamajka do swojego medalowego dorobku dołożyła jeszcze srebro w sztafecie 4x100 m. 

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź
ABReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje