Reklama

Reklama

Tokio 2020

Tokio 2020. Dwie osoby z Komitetu Organizacyjnego z koronawirusem

​Testy na koronawirusa u dwóch pracowników Komitetu Organizacyjnego igrzysk w Tokio dały wynik pozytywny - poinformowano w sobotę. Od początku pandemii wśród osób przygotowujących olimpijskie zmagania wykryto trzy takie przypadki.

Nie ujawniono nazwisk i funkcji osób zakażonych. Organizatorzy potwierdzili tylko, że mężczyzna ma dwadzieścia kilka lat, a kobieta trzydzieści. Po wykryciu COVID-19 oboje zostali skierowani na kwarantannę, pracują zdalnie w domach.

Reklama

Przez ostatnie miesiące wielu pracowników Komitetu Organizacyjnego Tokio 2020, mającego siedzibę w pobliżu Zatoki Tokijskiej, pracowało zdalnie, od dwóch tygodni większość z nich wróciła do pracy biurowej.

W komitecie zatrudnione jest około 3,5 tys. pracowników, większość z nich przeszła testy na obecność COVID-19.

Dotychczas w Japonii z powodu koronawirusa zmarło nieco ponad tysiąc osób. Od kilku tygodni liczba nowych przypadków jednak rośnie, a władze wzywają ludzi do powstrzymania się od podróży oraz trzymania się z dala od barów i restauracji.

Z powodu pandemii koronawirusa pod koniec marca zdecydowano się na przeniesienie igrzysk o rok. Mają się odbyć między 23 lipca a 8 sierpnia 2021.

Dowiedz się więcej na temat: Tokio 2020 | koronawirus