Reklama

Reklama

Tokio 2020. Dwa niesamowite rekordy w basenie, jeden po drugim. Pogromy!

Najpierw waterpolistki Stanów Zjednoczonych w meczu z Japonią, a następnie Hiszpanki w starciu z RPA pobiły absolutne rekordy wysokości zwycięstw w tym sporcie w dziejach igrzysk olimpijskich. A piłka wodna gości na nich od 1900 roku!

Przez te ponad 100 lat nigdy nie mieliśmy aż takich wysokich wyników ani w turniejach męskich, które debiutowały w Paryżu w 1900 roku, ani kobiecym - te z kolei pojawiły się w Sydney w 2000 roku. Do tej pory najwyższą wygraną w basenie w olimpijskich meczach piłki wodnej był pogrom, jaki w 1932 roku w Los Angeles urządzili węgierscy waterpoliści w pojedynku z Japonią. Pokonali ją wówczas 18-0.

Tokio 2020. Rekordowe wygrane w piłce wodnej

Węgrzy to zresztą najbardziej utytułowany zespół piłki wodnej. Igrzyska olimpijskie wygrywali aż 18 razy, ale wyłącznie wśród mężczyzn. Nigdy nie udało się Węgrom zwyciężyć w turnieju kobiecym; tu najbardziej utytułowane są Amerykanki.

W Tokio 2020 padły dwie rekordowe wygrane w piłce wodnej. Najpierw Amerykanki wygrały z zespołem japońskim 25-4, a kilka godzin później wynik wyśrubowały Hiszpanki, które zmiotły debiutujący na igrzyskach zespół Republiki Południowej Afryki aż 29-4. Pięć bramek rzuciła w tym meczu Elena Ruiz.

Reklama

Wyniki turnieju piłki wodnej kobiet Tokio 2020:

A. Australia - Kanada 8-5, Hiszpania - RPA 29-4

B. Japonia - USA 4-21, Rosyjski Komitet Olimpijski - Chiny 18-17

W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego rusza turniej męski. Zagrają: Włochy - RPA, Węgry - Grecja, USA - Japonia, Australia -Cczarnogóra, Hiszpania - Serbia, Chorwacja - Kazachstan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje