Reklama

Reklama

Tokio 2020. Drugi judoka, który odmówił walki, został odesłany do domu

W rywalizacji joduków doszło do potężnego skandalu. Sudańczyk Mohamed Abdalrasool, podobnie jak wcześniej Algierczyk Fethi Nourine, odmówił walki z izraelskim przeciwnikiem. Obaj zostali już odesłani z wioski olimpijskiej do domów.

"Drugi sportowiec odesłany do domu za odmowę rywalizacji z izraelskim przeciwnikiem" - donosi brytyjski "The Independent". 

Mowa o sudańskim zawodniku - Mohamedzie Abdalrasoolu. Sudańczyk był na oficjalnej ceremonii ważenia, zmieścił się w limicie, ale nie pojawił się już na walce z Izraelczykiem Toharem Butbulem.

Wcześniej z rywalizacji judoków w kategorii do 73 kg wycofał się Algierczyk Fethi Nourine. On także nie chciał walczyć z zawodnikiem z Izraela.

Tokio 2020. Skandal w rywalizacji judoków

Według brytyjskiej prasy organizatorzy odebrali Sudańczykowi i Algierczykowi prawo przebywania w wiosce olimpijskiej. Obaj zostali odesłani do domów.

Reklama

Wcześniej o powodach odmowy walki informował Amar Benikhlef, trener Nourine'a. 

- Nie mieliśmy szczęścia w losowaniu. Trafiliśmy na izraelskiego przeciwnika i w geście solidarności dla sprawy palestyńskiej musieliśmy zrezygnować. Podjęliśmy właściwą decyzję - tłumaczył.

Zawodnik i jego trener zostali zawieszeni przez federację judo do wyjaśnienia sprawy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje