Reklama

Reklama

Tokio 2020. Dodatkowe środki zapobiegawcze w trakcie sztafety z ogniem olimpijskim

Organizatorzy zbliżających się igrzysk w Tokio zapowiedzieli dodatkowe działania w trosce o zdrowie uczestników i widzów w trakcie tradycyjnej sztafety z ogniem olimpijskim, w związku z rozprzestrzeniającym się w Japonii koronawirusem.

Przede wszystkim ma zostać ograniczona liczba widzów na trasie sztafety. Mają też zostać wprowadzone badania temperatury ciała. Z tygodniowym wyprzedzeniem szczegóły każdego odcinka będą dodatkowo analizowane, w zależności od sytuacji w prefekturze, przez którą będzie przebiegał.

Podkreślono także, że wszelkie przygotowania do igrzysk idą zgodnie z planem. Z radością przyjęto wtorkowe słowa szefa MKOl Thomasa Bacha, który jest przekonany, że impreza odbędzie się w zakładanym terminie.

- W tym momencie absolutnie nie bierzemy pod uwagę odwołania igrzysk - podkreślił przewodniczący komitetu organizacyjnego Yoshiro Mori.

Reklama

Jednocześnie nie chciał spekulować, w jakich okolicznościach taki scenariusz zacząłby być brany pod uwagę.

- Nie jestem bogiem, więc nie wiem - odparł.

Igrzyska mają rozpocząć się 24 lipca i potrwać do 9 sierpnia.

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 90 tys. przypadków zakażenia i ponad 3000 zgonów spowodowanych wirusem. Odwołano już liczne imprezy na całym świecie. Epidemia powoduje także problemy z przemieszczaniem się po świecie, wiele lotów jest odwoływanych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama