Reklama

Reklama

Tokio 2020. Departament Stanu USA ostrzega przed podróżami do Japonii

Do igrzysk olimpijskich w Tokio pozostały już mniej niż dwa miesiące. Przełożone wydarzenie wciąż budzi jednak sporo kontrowersji w obliczu koronawirusa. Japonia wciąż walczy z pandemią, a amerykański Departament Stanu odradza podróże swoim obywatelom.

Pierwotnie igrzyska olimpijskie miały dobyć się w ubiegłym roku, ale plany pokrzyżował koronawirus. Nowy termin zakłada rozpoczęcie tego ważnego sportowego święta 23 lipca. Japonia wciąż jednak zażegnała problemu walki z koronawirusem.

Z uwagi na wzrost przypadków koronawirusa Departament Stanu USA odradził swoim obywatelom podróże do Japonii na mniej niż dwa miesiące przed rozpoczęciem igrzysk.

Komitet organizacyjny igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich odrzucił obawy, że taka decyzja wpłynie na liczbę amerykańskich sportowców, którzy przylecą do Tokio.

Reklama

Tokio będzie bezpieczne?

"Jesteśmy przekonani, że obecne praktyki łagodzenia skutków wirusa dla sportowców i całego personelu w połączeniu z testami przed i po podróży do Japonii, a także podczas rywalizacji, pozwolą na bezpieczny udział zawodników amerykańskich w igrzyskach tego lata" - stwierdzili przedstawiciele komitetu organizacyjnego igrzysk w oficjalnym oświadczeniu.

Faktycznie decyzja ta nie ma być powiązana z ograniczeniem liczby amerykańskich zawodników podczas igrzysk.

"Ze względu na obecną sytuację w Japonii, nawet w pełni zaszczepieni podróżnicy mogą być narażeni na ryzyko zarażenia i rozprzestrzeniania się wariantów COVID-19 i powinni unikać wszelkich podróży do Japonii" - oświadczono w stanowisku Departamentu Stanu USA.

Aktualnie wskaźnik zachorowań w Japonii wynosi 120 przypadków na sto tysięcy mieszkańców. Organizatorzy starają się zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa podczas igrzysk. 

A

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy