Reklama

Reklama

Tokio 2020. Delegacja Ugandy na kwarantannie po pozytywnym wyniku testów covidowych

We wtorek władze japońskie poinformowały, że cała delegacja ugandyjska, która w sobotę przybyła do Tokio w związku z igrzyskami, została skierowana na kwarantannę. W poniedziałek miejscowe media przekazały, że jeden z członków ekipy otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19.

Jak dodano, osiem osób z ugandyjskiej delegacji towarzyszących trenerowi, który uzyskał pozytywny wynik podczas przeprowadzonego na lotnisku badania, zostało zgłoszonych jako bliski kontakt. Na kwarantannie mają przebywać do 3 lipca.

To pierwszy przypadek wykrycia zakażenia koronawirusem wśród ekip sportowych przybywających na rozpoczynające się 23 lipca igrzyska.

Strefa Euro - zaprasza Paulina Czarnota-Bojarska i goście - Oglądaj!

Reprezentanci Ugandy byli wcześniej szczepieni i testowani

Reklama

W ugandyjskiej delegacji są bokser, sztangista, pływak i trenerzy. Jak podał w poniedziałek dziennik "Asahi Shimbun", wszyscy przyjęli przed podróżą do Japonii dwie dawki szczepionki firmy AstraZeneca. Przedstawili również wymagane przez organizatorów zaświadczenia o dwóch ujemnych wynikach badań wykonanych przed wylotem z ojczyzny.

Na lotnisku Narita, które znajduje się w pobliżu Tokio, poddano ich testom antygenowym i w przypadku jednego ze szkoleniowców wynik był niejednoznaczny. Następnie test PCR potwierdził u niego zakażenie i według agencji Kyodo nie został on wpuszczony do Japonii.

Relacja audio z każdego meczu Euro tylko u nas - Słuchaj na żywo!

Tokio 2020. Ugandyjczycy dotarli po Australijczykach

To druga ekipa narodowa, która dotarła już do Japonii w związku ze zmaganiami olimpijskimi. Pierwszą była australijska drużyna softballu.

Dowiedz się więcej na temat: Tokio 2020 | Uganda | Covid-19

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje