Reklama

Reklama

Tokio 2020

Tokio 2020. Członek MKOl Richard Pound wątpi w igrzyska

Członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Richard Pound zaczął wątpić w to, że przełożone na lato tego roku igrzyska w Tokio się odbędą. Coraz więcej Japończyków jest także przeciwnych tej imprezie. Obawiają się fali zakażenia koronawirusem.

- Nie jestem wcale pewny, że igrzyska odbędą się latem tego roku. Koronawirus niczym słoń stoi w pokoju i nie chce odpuścić - skomentował były kanadyjski pływak w wywiadzie dla brytyjskiego BBC.

Reklama

W Japonii znowu zarządzono stan wyjątkowy, ponieważ liczba zakażeń nagle zaczęła wzrastać i osiągnęła kolejne rekordowe liczby. Jednak miejscowy rząd oraz MKOl jeszcze raz w czwartek podkreślili, że termin imprezy się nie zmieni, a igrzyska na pewno się odbędą.Wątpi w to jeden z najdłużej urzędujących członków MKOl Pound. "Jeśli nie znajdzie się szybko jakiegoś rozwiązania, może być trudno je zorganizować" - przyznał i dodał, że sportowcy powinni być grupą uprzywilejowaną w obliczu szczepień na COVID-19.

W zorganizowanym ostatnio sondażu jedynie 27 procent społeczeństwa w Japonii opowiedziało się za tym, żeby igrzyska odbyły się w Tokio w tym roku. Jedna trzecia wszystkich obywateli chce by impreza została całkowicie odwołana, a 31 procent sugeruje kolejną zmianę terminu.

- Uważam, że bezpieczne zorganizowanie takiej imprezy jest po prostu niemożliwe. Nie wierzę, że uda się opanować w tak krótkim czasie wirusa - uważa 75-letni Tatsuhiko Akamasu.

Igrzyska miały odbyć się w zeszłym roku, ale ze względu na pandemię przeniesiono je na lato 2021. Do ich rozpoczęcia pozostało mniej niż 200 dni.

mar/ krys/

Dowiedz się więcej na temat: Tokio 2020 | Richard W. Pound