Reklama

Reklama

Tokio 2020. Chiny na czele klasyfikacji medalowej po sobocie

Chiny plasują się na czele klasyfikacji medalowej po sobotnich zmaganiach w Tokio. Jako jedyni mają na koncie już trzy złote medale oraz jeden brązowy.

Trzy złote medale i jeden brązowy - z takim dorobkiem po sobotniej rywalizacji na czele klasyfikacji medalowej plasują się Chińczycy.

Na drugiej pozycji ex aequo znajdują się Włosi i Japończycy (złoty oraz srebrny medal). Czwarte miejsce zajmuje Korea Południowa z jednym złotym i dwoma brązowymi medalami.

"Biało-Czerwoni" sobotnie zmagania zakończyli bez żadnego krążka.

Klasyfikacja medalowa igrzysk w Tokio

LP.KrajZłotoSrebroBrązSuma
1Stany Zjednoczone394133113
2Chiny38321888
3Japonia27141758
4Wielka Brytania22212265
5Rosjanie20282371
6Australia1772246
7Holandia10121436
8Francja10121133
9Niemcy10111637
10Włochy10102040
11Kanada761124
12Brazylia76821
13Nowa Zelandia76720
14Kuba73515
15Węgry67720
16Korea Południowa641020
17Polska45514
18Czechy44311
19Kenia44210
20Norwegia4228
21Jamajka4149
22Hiszpania38617
23Szwecja3609
24Szwajcaria34613
25Dania34411
26Chorwacja3328
27Iran3227
28Serbia3159
29Belgia3137
30Bułgaria3126
31Słowenia3115
32Uzbekistan3025
33Gruzja2518
34Tajwan24612
35Turcja22913
36Grecja2114
36Uganda2114
38Ekwador2103
39Irlandia2024
39Izrael2024
41Katar2013
42Bahamy2002
42Kosowo2002
44Ukraina161219
45Białoruś1337
46Rumunia1304
46Wenezuela1304
48Indie1247
49Hongkong1236
50Filipiny1214
50Słowacja1214
52Republika Południowej Afryki1203
53Austria1157
54Egipt1146
55Indonezja1135
56Etiopia1124
56Portugalia1124
58Tunezja1102
59Estonia1012
59Fidżi1012
59Łotwa1012
59Tajlandia1012
63Bermudy1001
63Maroko1001
63Portoryko1001
66Kolumbia0415
67Azerbejdżan0347
68Dominikana0325
69Armenia0224
70Kirgistan0213
71Mongolia0134
72Argentyna0123
72San Marino0123
74Jordania0112
74Malezja0112
74Nigeria0112
77Arabia Saudyjska0101
77Bahrajn0101
77Litwa0101
77Macedonia Północna0101
77Namibia0101
77Turkmenistan0101
83Kazachstan0088
84Meksyk0044
85Finlandia0022
86Botswana0011
86Burkina Faso0011
86Ghana0011
86Grenada0011
86Kuwejt0011
86Mołdawia0011
86Syria0011
86Wybrzeże Kości Słoniowej0011

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje