Reklama

Reklama

Tokio 2020. Brytyjski ekspert ds. zdrowia: bez szczepionki igrzyska mogą być bardzo nierealne

Profesor Devi Sridhar, będąca jednym z czołowych brytyjskich ekspertów ds. zdrowia, uważa, że igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie w 2021 roku w Tokio mogą być "bardzo nierealne", jeżeli do tego czasu nie zostanie znaleziona szczepionka przeciwko koronawirusowi.

Z powodu pandemii wirusa zmagania olimpijskie w Tokio zostały przełożone niemal równo o rok, na okres od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 roku.

Cytowana w piątek przez BBC profesor Devi Sridhar, która jest kierownikiem ds. globalnego zdrowia na uniwersytecie w Edynburgu, stwierdziła, że opracowanie skutecznego i niedrogiego leczenia będzie miało kluczowe znaczenie dla odroczonych igrzysk. Jej zdaniem wszystko zależy od wynalezienia szczepionki na koronawirusa.

"Słyszymy od naukowców, że to możliwe. Myślałam, że to kwestia roku albo półtora, ale słyszymy, że może nastąpić wcześniej" - przyznała.

Reklama

"Jeśli dostaniemy szczepionkę w ciągu następnego roku, to myślę, że (igrzyska - przyp.) są realne. Szczepionka okaże się czynnikiem 'zmieniającym zasady gry'. Skuteczna, niedroga, dostępna" - podkreśliła.

"Jeżeli jednak nie uzyskamy przełomu naukowego w tej sprawie, to uważam, że wygląda to bardzo nierealnie" - dodała profesor.

bia/ cegl/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL