Reklama

Reklama

Tokio 2020. Brazylia wyeliminowana z turnieju piłkarskiego. Zadecydowały karne

Po serii rzutów karnych Kanada wyrzuciła z turnieju piłkarskiego kobiet zespół Brazylii. A zatem Brazylijki także i tym razem nie zdobędą olimpijskiego złota. W tym sporcie nigdy go nie miały.


W męskim turnieju piłkarskim Brazylijczykom udało się wywalczyć złoty medal tylko raz, po wielu próbach dopiero na swoich igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku, co uznawano za mały rewanż za nieudany dla gospodarzy mundial 2014 roku. W Tokio męska ekipa Brazylii jest w ćwierćfinale, w którym w sobotę zmierzy się z Egiptem, więc ma szansę złoto obronić.


Wśród kobiet igrzysk nie udało się Brazylii wygrać nigdy. Kobiecy turniej piłkarski rozgrywany jest na igrzyskach olimpijskich od 1996 roku. Brazylijki miały dwa srebrne medale (2004, 2008) i trzy brązowe (1996, 2000 i ostatnio 2016, gdzie rzutami karnymi przegrały ze szwedkami). Teraz też go nie będzie.

Tokio 2020. Brazylia odpadła

Reklama

Brazylia uległa rzutami karnymi Kanadzie już w ćwierćfinale, co jest powtórką jej najsłabszego występu olimpijskiego z 2012 roku, gdy także w ćwierćfinale przegrała z Japonkami 0-2. Zespół brazylijski wygrał swoją grupę po 5-0 z Chinkami, 1-0 z Zambią i remisie 3-3 z Holandią, a Kanadyjkom nie zdołały strzelić żadnego gola. Po remisie 0-0 w rzutach karnych pudłowały Andressa i Rafaelle, chociaż wcześniej Brazylijki miały przewagę w konkursie po tym jak trafiły Erika, Debinha i największa gwiazda brazylijskiej piłki kobiecej, Marta. W zespole kanadyjskim karnych nie wykorzystała tylko Christine Sinclair i Kanada awansowała.

W rankingu światowym, który otwiera USA, zespół Brazylii jest siódmy. Kanada znajduje się tuż za nim, na ósmej pozycji.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje