Reklama

Reklama

Tokio 2020

Tokio 2020. 80 procent sportowców zostanie zaszczepionych

Przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi wiele mówi się o bezpieczeństwie w związku z pandemią koronawirusa. Organizatorzy przekonują, że robią wszystko, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Mówi się, że blisko 80 procent sportowców ma zostać zaszczepionych do czasu wprowadzenia się do wioski olimpijskiej.

Przełożone z ubiegłego roku igrzyska olimpijskie w Tokio mają odbyć się w obliczu pandemii koronawirusa. Międzynarodowy Komitet Olimpijski oraz organizatorzy igrzysk robią wszystko, aby rywalizacja przebiegała w miarę bezpiecznych warunkach.

W środę MKOl ogłosił, że na igrzyska w Tokio zakwalifikowało się już około 76 procent sportowców. 20 procent dostępnych miejsc zostanie przydzielona według rankingów, a tylko cztery procent w wydarzeniach kwalifikacyjnych. Ceremonia otwarcia igrzysk ma nastąpił 23 lipca, więc za zaledwie nieco ponad miesiąc.

Liczby mówią też o zaszczepionych sportowcach. Szacuje się, że 75 procent potencjalnych mieszkańców wioski olimpijskiej została już zaszczepiona. Liczba ta ma wzrosnąć do około 80 procent, a oficjalne otwarcie wioski ma nastąpić 14 lipca.

Reklama

Bez Korei Północnej

"Kontaktujemy się z każdym narodowym komitetem olimpijskim i każdym sportowcem, aby sprawdzić, czy możemy pomóc w szczepieniu. Będziemy kontynuować te wysiłki" - powiedział Christophe Dubi, dyrektor wykonawczy igrzysk olimpijskich z MKOl, cytowany przez agencję Kyodo News.

Do dyspozycji pozostanie prawdopodobnie jeszcze 10 miejsc po oficjalnym wycofaniu się z igrzysk Korei Północnej. Kraj ten nie chce brać udziału w międzynarodowej rywalizacji, powołując się na ryzyko związane z pandemią. Do MKOl nie wpłynęła jeszcze jednak oficjalna decyzja w tej sprawie.

Japończycy w większości są sceptycznie nastawieni do igrzysk w Tokio. Stosunkowo późno wprowadzono zresztą program szczepień. Premier Japonii Yoshihide Suga obiecał, że do listopada cała populacja zostanie zaszczepiona.

AB


Dowiedz się więcej na temat: Tokio 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje