Reklama

Reklama

Tokio 2020

Szef World Athletics: Powinniśmy mieć te igrzyska

Sebatian Coe, przewodniczący World Athletics, jest przekonany, że igrzyska olimpijskie w Tokio powinny się odbyć. Według niego możliwe jest zorganizowanie zawodów w sposób bezpieczny. W ostatnim czasie w samej Japonii pojawiały się głośne protesty przeciwko organizacji wydarzenia.

- Czy te igrzyska powinny być zorganizowane? Myślę, że powinny. Czy mogą zostać zorganizowane bezpiecznie? Myślę, że tak - powiedział Coe w wywiadzie dla działu sportowego telewizji CNN.

- Nie podchodzę do sprawy lekceważąco. Ale myślę, że są obecnie testowane systemy, o których wiemy już znacznie więcej niż w zeszłym roku - stwierdził szef World Athletics (Światowej Lekkoatletyki - związku krajowych federacji lekkoatletycznych).

Sebastian Coe: Nie będzie żadnego karaoke

Pierwotnie igrzyska olimpijskie w Tokio miały odbyć się latem ubiegłego roku, jednak z powodu wybuchu pandemii COVID-19 zapadła bezprecedensowa decyzja o przesunięciu terminu ich organizacji na rok 2021.

Jak uważa Sebastian Coe, zawody, które mają się odbyć między 23 lipca a 8 sierpnia, będą dla sportowców "sterylnym doświadczeniem". Wskazał, że uczestnicy będą udawać się jedynie na miejsce właściwych zawodów, by potem powracać do wioski olimpijskiej.

Reklama

- Nie będzie zwiedzania, nie będzie wyjść do barów z karaoke. Prawdziwi atleci i tak by nie szukali takich okazji, ale będzie ciężko - stwierdził przewodniczący WA.

Sprzeciw Japończyków

W Japonii, mierzącej się z kolejnym wzrostem zachorowań na COVID-19, do końca maja trwać będzie stan wyjątkowy. W kraju tym w ostatnim czasie coraz wyraźniejsze są głosy krytyki dotyczące organizacji igrzysk w momencie, w którym nie przezwyciężono jeszcze pandemii. Do organizatorów została nawet przesłana petycja o odwołanie zawodów, którą podpisało ponad 350 tys. osób.

Ubiegłoroczne przełożenie igrzysk olimpijskich było pierwszą taką sytuacją w nowożytnej historii. Wcześniej nie doszło do zorganizowania jedynie trzech letnich igrzysk - w 1916, 1940 i 1944 roku, co miało związek z obiema wojnami światowymi.

PaCze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje