Reklama

Reklama

Szef MKOl miał w maju odwiedzić Japonię. Wizytę z powodu pandemii przeniesiono na lipiec

Thomas Bach, przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, przybędzie z wizytą do Tokio w lipcu, tuż przed igrzyskami - poinformowała w telewizja Asahi. Pierwotnie Bach miał zjawić się w Japonii już w maju, by sprawdzić stan przygotowań imprezy.

Bach miał się pojawić w Kraju Kwitnącej Wiśni w maju, ale wizyta została odwołana z powodu wprowadzenia w kilku prefekturach stanu wyjątkowego w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusa. W Japonii ma się pojawić 12 lipca, czyli 11 dni przed planowanym otwarciem zawodów.

Igrzyska olimpijskie mają się odbyć w zaplanowanym terminie

Według telewizji NHK w połowie czerwca do Tokio przyjedzie wiceprzewodniczący MKOl John Coates, aby podsumować przygotowania i spotkać się z władzami Japonii.

Od środy w formule online trwają trzydniowe konsultacje MKOl z Komitetem Organizacyjnym igrzysk. Bach podczas przemówienia otwierającego po raz kolejny wyraził przekonanie, że przełożone z 2020 roku igrzyska odbędą się w zaplanowanym terminie i będą bezpieczne nie tylko dla uczestników, ale i nie przysporzą kłopotów mieszkańcom Japonii.

Reklama

Niechęć części Japończyków

Wśród Japończyków rośnie jednak sprzeciw wobec organizacji imprezy, która - ich zdaniem - może się przyczynić do kolejnego wzrostu liczby zachorowań na COVID-19 i dodatkowo obciążyć system opieki zdrowotnej.

Władze Japonii już wcześniej ogłosiły, że zagraniczni kibice nie będą mogli obserwować olimpijskich zmagań, a w czerwcu mają zdecydować ws. wpuszczenia na obiekty miejscowych sympatyków sportu.

Dowiedz się więcej na temat: Thomas Bach | międzynarodowy komitet olimpijski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje