Reklama

Reklama

Tokio 2020

Sinead Diver pobiegnie w olimpijskim maratonie. Australijka ma 44 lata

Najstarszą członkinią australijskiej kadry olimpijskiej będzie Sinead Diver. Debiut na igrzyskach zanotuje w wieku 44 lat - weźmie udział w maratonie.

Trzy biegaczki, które znalazły się w australijskiej kadrze maratońskiej na igrzyska mają łącznie 118 lat - wylicza BBC Sport. Nominacje zostały ogłoszone przed weekendem; prócz 44-letniej Diver, najstarszej olimpijki w historii kraju, na wyjazd do Tokio załapały się także 42-letnia Lisa Weightman i 32-letnia Ellie Pashley.

Diver urodziła się w Irlandii 17 lutego 1977 roku. Choć debiut na IO w wieku 44 lat może robić wielkie wrażenie, to sama biegaczka jest niezadowolona z zainteresowania mediów w tym względzie.

Sinead Diver: To jest frustrujące

Uważam, że to niezwykle frustrujące, że większość uwagi mediów, którą przyciągam, skupia się głównie na moim wieku - powiedziała. 

Reklama

"Wiem, że pod pewnymi względami można to traktować jako komplement - niewielu sportowców nadal odnosi sukcesy po czterdziestce. Ja jednak biegam od stosunkowo niedawna, więc moja historia jest zupełnie inna. Odniesienie sukcesu - w każdym wieku  -zależy od twojego nastawienia" - uważa Diver.

Późne początki biegaczki

Australijka irlandzkiego pochodzenia biegać zaczęła po trzydziestce, aby utrzymać dobrą formę po dwóch swoich ciążach. Z czasem okazało się jednak, że w tej dyscyplinie czuje się wyjątkowo dobrze - w 2018 roku została nawet zwyciężczynią maratonu w Melbourne.

Swój olimpijski debiut Sinead Diver zaliczy 7 sierpnia - na ten właśnie dzień zaplanowany bieg kobiet.

PaCze

Dowiedz się więcej na temat: Sinead Diver | maraton | Tokio 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama