Reklama

Reklama

Reuters: Kryscina Cimanouska w drodze do Polski

Białoruska lekkoatletka Kryscina Cimanouska opuściła budynek Ambasady RP w Tokio i jest w drodze na lotnisko, skąd odleci do Warszawy - podała agencja Reutera powołując się policję, która potwierdziła, że biegaczka była w samochodzie polskiej służby dyplomatycznej.

Krótko po godzinie 7 rano czasu miejscowego (po północy w Polsce) białoruska biegaczka opuściła budynek polskiej ambasady w samochodzie z przyciemnianymi szybami. Wcześniej spod polskiej ambasady odjechał inny van, do którego załadowano bagaż lekkoatletki - pisze Reuters.

Biegaczka, która otrzymała polską wizę humanitarną, odleci do Warszawy samolotem, który wystartuje z międzynarodowego portu lotniczego Narita.

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź

Reklama

Studio Ekstraklasa na żywo w każdy poniedziałek o 20:00 - Sprawdź!

Cimanouska z azylem w Polsce

W niedzielę białoruska biegaczka poinformowała, że w związku z krytyką działań władz sportowych swojego kraju, została odsunięta od udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, a funkcjonariusze próbowali ją zmusić do wylotu na Białoruś przez Stambuł.

W poniedziałek Cimanouska, która dzień wcześniej zgłosiła się na policję na lotnisku i w efekcie nie wyleciała z Tokio, otrzymała w ambasadzie RP polską wizę humanitarną. Polscy dyplomaci zaoferowali jej opiekę i pomoc w podróży do Polski. Jeszcze w niedzielę w Tokio pomocy udzielili jej pracownicy japońskiego MSZ, sprawą zajął się MKOl.

mars/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL