Reklama

Reklama

Poprawił się stan zdrowia Connora Fieldsa po wypadku w wyścigu BMX

​Poprawił się stan zdrowia amerykańskiego kolarz Connora Fieldsa, poszkodowanego w wypadku podczas półfinałowego wyścigu BMX igrzysk w Tokio. W sobotę opuścił oddział intensywnej opieki i zdaniem lekarzy nie ma konieczności interwencji chirurgicznej.

Podczas wypadku Fields urazu głowy i doszło do krwawienia wewnątrzczaszkowego. Został natychmiast przewieziony do Międzynarodowego Szpitala Św. Łukasza w Tokio i umieszczony na OIOM-ie.

- Po nocy na OIOM lekarze z przyjemnością informują, że nie doszło do dodatkowego krwawienia i nie znaleziono żadnych nowych obrażeń. Fields został przeniesiony z oddziału intensywnej opieki i pozostanie w szpitalu, dopóki nie zostanie wyleczony - poinformowała amerykańska federacja (US Cycling).

Matka Connora, Lisa Fields, podziękowała obserwującym na Facebooku za "towarzyszenie, troskę i modlitwy" za jej syna, który zdobył tytuł olimpijski w Rio.

Reklama

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź

Studio Ekstraklasa na żywo w każdy poniedziałek o 20:00 - Sprawdź!

"Najnowsze badanie CT nie wykazuje dodatkowego uszkodzenia mózgu i dodatkowego krwawienia, więc został przeniesiony z intensywnej opieki i obecnie nie wymaga operacji" - napisała.

W rozmowie z USA Today ojciec poszkodowanego zawodnika Mike Fields powiedział, że Connor jest przytomny, rozpoznaje osoby i logicznie odpowiada na pytania.

28-letni Connor był faworytem olimpijskiej rywalizacji w konkurencji BMX. Broniący tytułu z Rio de Janeiro Amerykanin jest również dwukrotnym mistrzem świata i zwycięzcą Igrzysk Panamerykańskich.

sab/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama