Reklama

Reklama

Polscy kajakarze walczą w finałach regat kwalifikacyjnych na igrzyska

Justyna Iskrzycka wygrała kajakarski przedbieg w konkurencji K1 500 m w regatach kwalifikacyjnych do igrzysk w Tokio i wystąpi w finale. W decydujących zawodach zobaczymy także Bartosza Stabnę (K1 1000 m) oraz Jakuba Stepuna (K1 200 m).

Zawody w rosyjskim Barnale to już ostatnia szansa dla zawodników i federacji na wywalczenie przepustki olimpijskiej. Przed tygodniem kajakarze rywalizowali w kontynentalnych regatach kwalifikacyjnych, ale żadnej z pięciu polskich osad nie udało się awansować na igrzyska.

Justyna Iskrzycka z sukcesem

W Rosji uczestnicy startują wyłącznie w jedynkach, a kwalifikację uzyskają tylko zwycięzcy. Udanie zawody rozpoczęła Iskrzycka, która wygrała swój przedbieg i jednocześnie zanotowała najlepszy czas eliminacji - 1.55,732. Zwycięstwo dało jej automatyczny awans do finału.

Z kolei Stabno i Stepun musieli przedzierać się wyścigi półfinałowe. Stabno na dystansie 1000 m był trzeci, a Stepun na 200 m zajął drugą lokatę.

Reklama

Dziewięć polskich kwalifikacji

Finały odbędą się w piątek; tego dnia rozpoczną się zawody Pucharu Świata ze skromnym udziałem "Biało-Czerwonych". Oprócz Iskrzyckiej, Stabno i Stepuna, w regatach wystąpią kajakarz Michał Bil oraz kanadyjkarz Wiktor Głazunow.

Obecnie Polska ma dziewięć kwalifikacji - pięć w grupie kajakarek, trzy wywalczyli kanadyjkarze i jedną kanadyjkarka.

Dowiedz się więcej na temat: Justyna Iskrzycka | kajakarstwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama