Reklama

Reklama

Pokonała Polkę i przeszła do historii. Tego nie było od 69 lat

Emma McKeon pisze historię. Australijska pływaczka jest pierwszą od 69 lat olimpijką, która wywalczyła siedem medali na jednych igrzyskach i pierwszą w historii pływaczką z takim wyczynem na koncie. W niedzielny poranek 27-latka wywalczyła złota w wyścigu na 50 m stylem dowolnym.

Jedną z rywalek McKeon podczas niedzielnego finału była Polka Katarzyna Wasick, której do podium zabrakło 0,11 s. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ - kliknij!

Był to siódmy medal Australijki na igrzyskach w Tokio, w tym czwarty złoty. Żadna inna pływaczka nie zdobyła wcześniej tylu krążków podczas imprezy czterolecia.

McKeon wygrała wcześniej także wyścig na 100 m stylem dowolnym oraz dwukrotnie wygrywała w sztafetach - 4 x 100 m stylem dowolnym i zmiennym.

Reklama

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź

Studio Ekstraklasa na żywo w każdy poniedziałek o 20:00 - Sprawdź!

Tokio 2020. Emma McKeon pisze historię

Trzy brązowe medale zdobyła za to na 100 m stylem motylkowym, w sztafecie 4 x 200 m stylem dowolnym oraz w sztafecie mieszanej 4 x 100 m stylem zmiennym.

Ostatnią olimpijką, która wróciła z igrzysk z siedmioma medalami była w 1952 roku reprezentantka ZSRR Marija Horochowśka.

- To nadal jest dla mnie surrealistyczne. Nigdy nie przypuszczałam, że zdołam wywalczyć dwa złote medale podczas jednej sesji. Jestem z siebie bardzo dumna. Dorastałam oglądając niesamowitych australijskich sportowców i marzyłam o dokonaniu podobnych rzeczy - przyznała McKeon.

TB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy