Reklama

Reklama

Luther Singh trafi do Lecha Poznań? Może się powtórzyć sytuacja z Kądziorem

Republika Południowej Afryki z Lutherem Singhiem odpadła już z igrzysk olimpijskich w Tokio, więc nie ma problemu, by Lech Poznań dopiął rozmowy transferowe w kwestii tego zawodnika. Wiele wskazuje jednak na to, że może się skończyć jak z Damianem Kądziorem.

Lech Poznań ma pieniądze po tym, jak zarobił fortunę na transferach i awansie do fazy grupowej Ligi Europy w 2020 roku. Może je wydać, ale nie robi tego na razie, mimo złożonych kilka tygodni temu deklaracji. W taki oto sposób kilka transferów Lecha nie doszło już do skutku. W wypadku Damiana Kądziora nie był on przekonany, czy brać tego gracza i czy pasuje on do koncepcji gry trenera Macieja Skorży. Zapewne chodziło o to, że Damian Kądzior, który ostatecznie trafił do Piasta Gliwice, lepiej czuje się jako gracz schodzący do środka pola.

- Postanowiłem zaryzykować - mówił trener Maciej Skorża w rozmowie z Interia.pl, gdzie wspomniał o tym, że interesują go zawodnicy podnoszący wyraźnie jakość Lecha Poznań. Tacy, którzy przeniosą go na inny pułap. Ryzyko wiąże się z tym, że mogą oni do Poznania w ogóle nie trafić, gdyż Lech nie jest ich pierwszym wyborem. W każdej chwili może się włączyć ktoś z lepszych ligi i przebić ofertę.

Lech Poznań sprowadzi Luthera Singha?

Reklama

Czy Luther Singh ze Sportingu Braga, reprezentant RPA na igrzyskach olimpijskich w Tokio, zostanie graczaczem podnoszącym jakość Lecha? Wiele wskazuje na to, że niekoniecznie i niekoniecznie tu trafi.  Wskazuje na to zwłaszcza przebieg rozmów Kolejorza z portugalskim klubem, gdyż także w tym wypadku poznański klub nie proponuje wysokich sum. To 300 tys. euro za płatne wypożyczenie z opcją wykupu za 1 mln euro, co by sugerowało, że Lech nie jest pewien, czy na pewno ten gracz się u niego sprawdzi. Warto też pamiętać o tym, że jeżeli wydostają się do opinii publicznej nazwiska graczy, których Lech chce, to z reguły właśnie takich, co do których ma wątpliwości, jak Damian Kądzior.

Graczem z Południowej Afryki interesuje się kilka innych klubów, w tym Omonia Nikozja z Cypru, która jednak też nie szarżuje z ofertami. Trener Skorża mówił, że kwestia nowego skrzydłowego dla Lecha jest paląca, a rozstrzygnie się w pierwszych dniach sierpnia. Luther Singh to zawodnik, który poza Portugalią grał tylko króciutko, w Szwecji - za młodu w klubie GAIS Göteborg. Nie grał nawet w żadnym klubie południowoafrykańskim, chociaż urodził się w Soweto. Ma 23 lata.

Trener Skorża przyznał, że chciałby trzech transferów, a spodziewa się do końca sierpnia dwóch. Różnica wynika z kwestii uniwersalności jednego z graczy, których poznaniacy chcą pozyskać.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje