Reklama

Reklama

Lekkoatletyka. Wsparcie od World Athletics dla zawodników z minimum na igrzyska i bez dochodów

Międzynarodowa Federacja Lekkoatletyczna (World Athletics) podała warunki ubiegania się o wsparcie w ramach stworzonego przez nią funduszu. Prawo do tego mają zawodnicy, którzy uzyskali już minimum na igrzyska w Tokio, nie byli karani za doping i są bez regularnych dochodów.

Wykluczeni są sportowcy ze ścisłej światowej czołówki. O pomoc finansową z tego źródła nie powinni wnioskować też profesjonalni zawodnicy, którzy mają stałe zarobki, np. stypendia przyznane przez rząd, krajowy komitet olimpijski lub będące wynikiem współpracy ze sponsorami.

Pod koniec czerwca światowa federacja poinformowało o utworzeniu funduszu dla lekkoatletów, którzy w wyniku zawieszenia rywalizacji z powodu pandemii znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. W puli znalazło się 500 tysięcy dolarów.

Reklama

- Mamy nadzieję, że uda nam się pozyskać jeszcze więcej pieniędzy na ten cel od naszych prywatnych sponsorów. Stało się jasne, że to musi być skupione na sportowcach, którzy prawdopodobnie wystąpią w przyszłorocznych igrzyskach i mają problemy z pokryciem podstawowych wydatków ze względów na brak dochodów - zaznaczył prezydent World Athletics Sebastian Coe.

Aplikacje będą przyjmowane do końca maja. Od czerwca zawodnicy mają już otrzymywać pieniądze.

- Wysokość wsparcia będzie zależała do liczby wniosków. Maksymalnie wyniesie 4 tys. dol. Sportowcy powinni przeznaczyć te pieniądze na pokrycie kosztów niezbędnych wydatków - podkreślono w komunikacie.

Międzynarodowa rywalizacja lekkoatletyczna, wstrzymana z powodu pandemii koronawirusa, ma zostać wznowiona w sierpniu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy