Krecz Badosy, Hiszpanka przegrała z upałem

Pogromczyni Igi Świątek Hiszpanka Paula Badosa skreczowała w meczu ćwierćfinałowym igrzysk olimpijskich w Tokio, w którym jej rywalką była Markéta Vondroušová. Czeszka wygrała pierwszego seta 6:3, natomiast na samym początku drugiego przy hiszpańskiej tenisistce pojawili się medycy i ostatecznie Badosa poddała to spotkanie. Hiszpanka nie będzie w stanie wyjść na kort w rywalizacji mikstów, w których wraz z Pablo Carreno-Bustą miała zmierzyć się dziś z polskim duetem Iga Świątek/Łukasz Kubot. Polacy mają nowych rywali, a mecz już około godziny 10.

Badosa, która w starciu z Igą Świątek prezentowała się znakomicie, była nadzieją Hiszpanów na medal w turnieju tenisistek podczas igrzysk w Tokio. Niestety w starciu, w którym jej rywalką była Markéta Vondroušová, opuściła kort na wózku.

Pierwszego seta pojedynku z Czeszką przegrała 3:6, drugiego nie zdążyła na dobrą sprawę nawet zacząć.

Już na samym początku drugiej partii wokół Badosy pojawili się medycy. Hiszpanka opuściła kort na wózku z głową ukrytą w ręczniku. Pierwsze doniesienia z hiszpańskiego obozu mówią o tym, że tenisistka nie wytrzymała okropnych upałów, panujących w Tokio i nie była w stanie kontynuować gry.

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź

Studio Ekstraklasa na żywo w każdy poniedziałek o 20:00 - Sprawdź!

Hiszpanka miała dzisiaj wystąpić także w mikście, w którym miała zmierzyć się z polskim duetem Iga Świątek/Łukasz Kubot. Ostatecznie Polacy mają nowych rywali. To Francuzi: Fiona Ferro i Pierre Hugues-Herbert.