Reklama

Reklama

CAS zmniejszył karę, ale Sun Yang nie wystąpi w Tokio

Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu (CAS) zmniejszył karę dla trzykrotnego mistrza olimpijskiego w pływaniu Chińczyka Suna Yanga, ale ten i tak nie wystąpi na igrzyskach w Tokio.

Sun Yang był zawieszony na osiem lat, ale CAS zdecydował się zmniejszyć karę do czterech lat i trzech miesięcy. Jej przebieg datuje się od 28 lutego 2020 roku, a to oznacza, że pływak i tak nie będzie mógł wystartować na zaczynających się już za miesiąc IO w Tokio.

29-letni pływak opuścił test dopingowy w 2018 roku, a ponieważ to było jego drugie przewinienie w tym względzie. otrzymał karę ośmiu lat zawieszenia.

Co prawda w styczniu 2019 roku został oczyszczony z zarzutów przez FINA (światowa federacja pływacka - przyp. red.), ale po apelacji Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), unieważniono tę decyzję.

Reklama

Sąd Najwyższy w Szwajcarii uchylił to orzeczenie, a sprawa została ponownie rozpatrzona przez CAS, ale z innym składem.

Podczas rozprawy apelacyjnej w listopadzie 2019 roku Sun Yang powiedział, że nie poddał się testowi dopingowemu, ponieważ testerzy nie udowodnili swojej tożsamości, gdy przybyli do jego domu. Zaprzeczył również, że próbka zawierająca jego próbki krwi została zniszczona młotkiem.

Pierwszym przestępstwem Suna Yanga było przyjmowanie zakazanego środka pobudzającego - trimetazydyny, za które w 2014 roku został zawieszony na trzy miesiące.

Pawo

Dowiedz się więcej na temat: Sun Yang | Tokio 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje