Reklama

Reklama

Australijski Komitet Olimpijski: Wszystkie testy na Covid-19 negatywne

Wszystkie testy na Covid-19 u lekkoatletów, działaczy i ich trenerów dały negatywny wynik. Osoby mogą wrócić do normalnej aktywności - poinformował Australijski Komitet Olimpijski. Wcześniej ponad 60 członków ekipy zostało skierowanych na kwarantannę.

Wszystkie osoby z lekkoatletycznej reprezentacji Australii nie mogły opuszczać swoich pokoi w wiosce olimpijskiej i przeszły dodatowe testy na obecność koronawirusa. Powodem był bezpośredni kontakt australijskiego tyczkarza z Amerykaninem Samem Kendricksem, u którego stwierdzono Covid-19. Kwarantanna w przypadku zakażenia wynosi 10 dni, nie wiadomo jednak, jak zostanie potraktowana reprezentacja Australii. Nie chodzi jedynie o sportowców, ale i działaczy oraz trenerów.

Wcześniej poinformowano o pozytywnym teście u kandydata do medalu, dwukrotnego mistrza świata Kendricksa, a także argentyńskiego tyczkarza Germana Chiaraviglio. Obaj są już odizolowani i znajdują się w specjalnie do tego przeznaczonym hotelu w Tokio.

Reklama

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź

Studio Ekstraklasa na żywo w każdy poniedziałek o 20:00 - Sprawdź!

Kendricks to mistrz świata z 2017 i 2019 roku. Przed pięcioma laty w Rio de Janeiro zdobył brąz. Faworytem rywalizacji w Tokio jest rekordzista globu Szwed Armand Duplantis, jednym z kandydatów do podium jest także Piotr Lisek, który jednak zmaga się z bólem pięty. Z Polaków wystąpią także mistrz świata 2009 Paweł Wojciechowski i mistrz Europy 2016 Robert Sobera.

Rywalizacja lekkoatletów w Tokio rusza w piątek.

Organizatorzy poinformowali, że w czwartek były 24 nowe przypadki zachorowań na Covid-19 wśród osób związanych z igrzyskami, w tym jest trójka sportowców. Dwie osoby zostały hospitalizowane, ale ich stan nie jest poważny.

Igrzyska miały się odbyć przed rokiem, ale z powodu pandemii zostały o rok przesunięte i odbywają się bez publiczności, w reżimie sanitarnym. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje