Reklama

Reklama

Amerykański tyczkarz Sam Kendricks z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

Z rywalizacji tyczkarzy, gdzie medalowe szanse mają Polacy - Paweł Wojciechowski oraz Piotr Lisek - wycofać musiał się inny faworyt Sam Kendricks. Amerykanin uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Jeden z kandydatów do medalu w skoku o tyczce, dwukrotny mistrz świata Amerykanin Sam Kendricks nie wystąpi w igrzyskach olimpijskich w Tokio - poinformował jego ojciec. Powodem jego wycofania się jest pozytywny wynik testu na Covid-19.

"Dzisiaj Sam dostał informację od jednego z działaczy, że miał pozytywny wynik testu i nie może wziąć udziału w rywalizacji. Czuje się dobrze, nie ma żadnych objawów choroby" - napisał na Twitterze jego ojciec.

Gdzie i kiedy oglądać Polaków w Tokio - Sprawdź teraz!

Reklama

Kendricks to mistrz świata z 2017 i 2019 roku. Przed pięcioma laty w Rio de Janeiro zdobył brąz. Faworytem rywalizacji w Tokio jest rekordzista globu Szwed Armand Duplantis, jednym z kandydatów do podium jest także Piotr Lisek, który jednak zmaga się z bólem pięty. Z Polaków wystąpią także mistrz świata 2009 Paweł Wojciechowski i mistrz Europy 2016 Robert Sobera.

Rywalizacja lekkoatletów w Tokio rusza w piątek.

Organizatorzy poinformowali, że w czwartek były 24 nowe przypadki zachorowań na Covid-19 wśród osób związanych z igrzyskami, w tym jest trójka sportowców. Dwie osoby zostały hospitalizowane, ale ich stan nie jest poważny.

Igrzyska miały się odbyć przed rokiem, ale z powodu pandemii zostały o rok przesunięte i odbywają się bez publiczności, w reżimie sanitarnym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama