Reklama

Reklama

57-latek zdobył drugi medal. Pierwszy dla Kuwejtu

57-letni Abdullah Alrashidi drugi raz z rzędu zdobył brąz olimpijski w strzeleckiej konkurencji skeet. To jego pierwszy medal igrzysk dla Kuwejtu, a w zawodach tej rangi startował już po raz siódmy. Debiutował ćwierć wieku temu w Atlancie.

W 2016 roku w Rio de Janeiro Alrashidi występował w reprezentacji Niezależnych Sportowców Olimpijskich, a przegrał tylko z Włochem Gabrielle Rossettim i Szwedem Marcusem Svenssonem. W japońskiej stolicy lepsi byli jedynie Amerykanin Vincent Hancock, który poprzednio triumfował w IO w Pekinie (2008) i Londynie (2012), oraz Duńczyk Jesper Hansen.

Wąsaty Alrashidi (ur. 23 sierpnia 1963 roku) cieszył się z pierwszego medalu olimpijskiego w barwach ojczystego Kuwejtu. W kieszeni spodni miał flagę kraju i wyciągnął ją zaraz po zawodach. Protokoły olimpijskie zabraniają sportowcom wywieszania flag swych państw przed wręczeniem medali, ale wyglądało na to, że blisko 60-letni Kuwejtczyk tym się nie przejmował.

Reklama

Abdullah Alrashidi świętując medal złamał zasady

- Tak bardzo się cieszę, widząc flagę Kuwejtu i drugi medal olimpijski - przyznał Alrashidi po poniedziałkowej rywalizacji olimpijskiej.

Trzy złote medale mistrzostw świata zdobył w latach 90., już po przekroczeniu 30. roku życia. Strzelectwo to jego wielka pasja, zaś w wolnych chwilach trenuje sokoły.

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź

Pięć lat temu Kuwejcki Komitet Olimpijski był zawieszony przez MKOl, dlatego sportowcy z tego kraju startowali pod flagą olimpijską, jako niezależny zespół. Wtedy Alrashidi nosił koszulkę angielskiego klubu piłkarskiego Arsenalu. - Nie podobało mi się oglądanie flagi olimpijskiej - dodał Kuwejtczyk.

giel/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje