Reklama

Reklama

Terroryzm uderza w sport

Zamach na piłkarzy Borussii Dortmund. UEFA odpowiedziała na zarzuty Thomasa Tuchela

Po meczu Borussii Dortmund z Monaco Thomas Tuchel dosadnie skomentował decyzję UEFA o rozegraniu spotkania dzień po zamachu. Federacja odniosła się do ostrych słów szkoleniowca BVB.

Liga Mistrzów: wyniki, terminarz, strzelcy, gole

We wtorek w drodze na ćwierćfinałowy mecz  Ligi Mistrzów autokar z piłkarzami Borussii padł ofiarą zamachu terrorystycznego. Nie było ofiar śmiertelnych, ale podstawowy obrońca drużyny - Marc Bartra został poważnie ranny i trafił do szpitala. UEFA zdecydowała, że mecz zostanie przełożony i rozegrany już na drugi dzień.

Reklama

Po spotkaniu Borussii z Monaco (2-3) Thomas Tuchel w ostrych słowach odniósł się do rozegrania spotkania w takim terminie.

- Zaraz po ataku mieliśmy poczucie, że potraktowano nas, jakby w nasz autobus uderzyła puszka z piwem. Półtorej godziny później już wiedzieliśmy, że mecz odbędzie się dzień później. O nic nas nie pytano. Dostaliśmy SMS, że UEFA podjęła decyzję w Szwajcarii - mówił Tuchel.

Do słów Niemca odniósł się przedstawiciel UEFA, który zaprzeczył słowom szkoleniowca.

"Decyzja o rozegraniu meczu w środę została podjęta we wtorek w nocy na stadionie Borussii po konsultacjach z oboma klubami. UEFA nie dostała żadnych informacji, które sugerowałyby, że któraś z drużyn nie chce wyjść na mecz" - mówił.

Borussia w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów przegrała z Monaco 2-3. Po spotkaniu wielu zawodników Borussii również krytykowało UEFA. Sokratis Papastathopoulos zasugerował, że piłkarze poczuli się potraktowani, jak zwierzęta. 

AK

Dowiedz się więcej na temat: Thomas Tuchel | Borussia Dortmund | UEFA